02-05-2011 | Драгомир Ставрев |

С най-голяма роля за развитието на Сливница през годините са избраните кметове. За съжаление, повечето от тях са забравени, неизвестни и непочетени за приноса им към града.

Ето списък на кметовете на Сливница след 1944г. с годините на тяхното управление:


Георги Александров Михайлов
01.11.1944 – 01.04.1945

Сотир Борисов Станков
04.1945 – 10.1945 и 10.1946 – 08.1949


Методи Иванов Анев
1954 – 1955

Георги Спасов Апостолов
01.05.1957 – 31.12.1958


Методи Петров Богданов
15.08.1963 – 06.10.1969

Янка Павлова Кръстева
06.10-1969 – 30.05.1976


Димитър Сергиев Лозанов
07.06.1976 – 31.10.1981

Крум Драгомиров Радоев
1981 – 1984


Никифор Борисов Котев
1984 – 1989

Рангел Йорданов Китов
1990 – 1991


Асен Александров Лилов
1991 – 1995

Петър Величков Стойков
1995 – 1999


Малин Борисов Тодоров
1999 – 2003

Лъчезар Милков Василев
2003 – 2007


Георги Сеферинов Георгиев
2007 – 2011

Васко Димитров Стоилков
2011 – сега

2 коментара и връзки към “Кметове на Сливница след 1944 г.”

  1. Димов says:

    Кметовете преди 1944 г. не заслужават ли Вашето внимание? И си оправете списъка, че този последния в момента не е кмет.

  2. Кметовете от преди 1944г. може би заслужават повече внимание, до данните за тях са оскъдни.

    Ако имате материали по темата, с радост ще ги публикуваме! Можете да се свържете с нас от: http://slivnitsa.com/contact

    Блягодаря за напомнянето за обновяване, ще предам на инжинера 😉

    Поздрави,
    Люди


Връзки към тази страница

Коментирай

Моля, пишете на кирилица! Останалите коментари няма да бъдат публикувани!